محل تبلیغات شما

19/9/1348: فرمودندنمی‌دانم این مردم کی تربیت خواهند شد و چه طور می‌توان آنها را تربیت کرد.

من جسارت کردم و عرضکردم متأسفانه در آن راه هم نیستیم، زیرا اولین قدم در راه تربیت اجتماعی احترامگذاشتن به حقوق دیگر مردم است و ما در جهت این که این اولین قدم را برداریمنیستیم.»(ج۱، ص۳۱۶)

در جای دیگری باصراحت بیشتر از بی‌اعتنایی به حقوق مردم و بی‌محتوایی انتخابات سخن می‌گوید:17/6/1352 : دولت خود را در پناه این مرد بزرگ قرار می‌‌دهد و طرز رفتاری که بامردم دارد مثل دولت غالب به مردم کشور مغلوب است، بی‌اعتنا و گاهی هم [خشونت‌آمیز]در انتخابات مداخله می‌کند و انگشت می‌برد. انگشت که چه عرض کنم؟ به مردم حقنه می‌کند،حتی انتخابات ده و شهر را برای مردم و برای علاقه مردم چیزی باقی نمی‌ماند، همه بی‌تفاوتمی‌شوند.»(ج۳، ص۱۳۵)

جالباین که حتی در یادداشت‌های سال ۵۴علم که وی مدعی است وضعیت برگزاری انتخابات بهتر از گذشته شده و با یک آزادی نسبیبرگزار می‌شود، ناگهان به موردی برمی‌خوریم که نقص این‌گونه ادعا‌ها را آشکار می‌سازد:

15/1/1354: مطلبی نخست‌وزیر در کیش به من گفتکه خیلی جالب بود و فهمیدم عنوان رشوه را دارد. آن این بود که گفت هر کسی را از هرجا بخواهی من وکیل خواهم کرد. هر کس باشد، هیچ فکر نکن، به من بگو تمام می‌کنم.»(ج۵، ص۲۷)

425-فقط یک روز در پناه مشرک

424-کربلا هنگامه تغییر یک امت

423-ریشخند خورشید قسمت دوم

مردم ,انتخابات ,» ,تربیت ,هم ,راه ,به مردم ,به حقوق ,این که ,به من ,اولین قدم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

رکسانا amcanineg داراب شعر مذهبی دانلود اولین فروشگاه اینترنتی در ایران Tammie's info مجتبی خادم امام رضا mamreas نماز باوران نماز یاور komiknevisi dastani